Sukienki lniane, jesień 2022

Sukienki lniane

Sukienka lniana to rzecz konieczna w szafie każdej kobiety. Wyrazista faktura materiału i połysk z pewnością ożywiają garderobę, szczególnie w połączeniu z ciepłymi kolorami. Sukienka z lnu idealnie nadaje się na letnie upały, dzięki swojej higroskopijności, która sprawia, że ubranie staje się niezwykle komfortowe podczas skwaru. W kontakcie ze skórą staje się przyjemne i chłodne. Sukienka lniana jest niezwykle przewiewna. Najlepiej dobrać do niej także bieliznę z tego materiału. Odzież z lnu wchłania pot, przy czym nadal sprawia wrażenie suchej. Sukienki z tej tkaniny są wytrzymałe, będą długo służyły swojej użytkowniczce. Materiał nie ma również tendencji do mechacenia się oraz grubienia włókien, jest także odporny na zabrudzenia. Jest antyalergiczny, nie elektryzuje się oraz jest odporny na tarcie i rozciąganie.

Sukienka lniana, wraz z większą ilością użytkowania, prania i prasowania, staje się bardziej miękka i przyjemna w dotyku, przy czym nie wraca już nigdy do swej pierwotnej, twardej wersji. Niestety sukienki z tego materiału nie są odporne na gniecenie. Jeśli chce się jemu zapobiec, należy prasować ubrania w wysokiej temperaturze, z parą. Coraz to nowocześniejsze techniki sprawiają, że sukienki oferowane przez czołowych projektantów są mniej mnące się. Dla osób szczególnie wyczulonych na tę cechę polecamy sukienki lniane z domieszkami innych tkanin np. bawełny czy włókien syntetycznych.

Sukienka z lnu jest niezwykle kobieca, delikatna i szykowna. Będzie idealną opcją do biura, zwłaszcza w trakcie upalnych dni. Jeśli wybierzesz model zdobiony falbankami, o ciekawym fasonie, np. z mocno rozkloszowanym dołem, z powodzeniem założysz ją też na wesele czy inne przyjęcie. Lniane sukienki są niezwykle ponadczasowe i jak żadne inne sprawdzą się na lato!
471 produktów

Obejrzano 60 z 471 produktów