Sukienki asymetryczne, jesień 2023

928 produktów

Sukienki asymetryczne

Asymetryczne sukienki to modele wyjątkowo oryginalne, wyróżniające się od całej reszty sukienek. Ich wyjątkowość polega na nierównym, pozbawionym harmonii kroju, np. “krzywo” uszytej spódnicy, czy tylko jednym ramiączku. W zależności od ogólnej formy nadają się na różnorakie okoliczności i wyjścia, gdzie z pewnością zagrają pierwsze skrzypce naszej stylizacji i przyciągną wzrok zgromadzonych na sali gości. Z tego też względu asymetryczne sukienki są idealną opcją na wesele - zwłaszcza w formie zwiewnej, luźnej kreacji, która charakteryzuje się dłuższym tyłem oraz krótkim przodem, często urozmaiconym rozcięciem. Asymetryczne suknie wieczorowe to również niezwykle modny i popularny fason - w takim wypadku najlepiej postawić na długi, dopasowany model o nieregularnym kroju w okolicy dekoltu - np. w postaci jednego ramiączka lub ozdobnej bufki na jednym ramieniu.

Asymetryczne sukienki są wyjątkowo efektowne, przez co same w sobie dużo wnoszą do naszej stylizacji. Z tego względu musimy uważać przy doborze dodatków. Postawmy zatem na delikatne, minimalistyczne akcesoria dopasowane kolorystycznie do barwy naszej kreacji. Również makijaż i fryzura nie są tu obojętne - są ramą dla naszej twarzy, a jednocześnie wisienką na torcie całego look'u. Jedno z dwóch musi być zdecydowanie bardziej stonowane.

Przy wyborze asymetrycznej sukienki sugerujmy się przede wszystkim naszą figurą. Mimo iż harmonia kroju jest zaburzona, wciąż musi on w odpowiedni sposób współgrać z sylwetką. Asymetryczny dół eksponuje łydki, kolana, kostki, przyciąga do nich wzrok. Zwłaszcza jeśli sukienka z tyłu sięga ziemi, a z przodu ma długość mini. Jest to więc opcja dla Pań cieszących się zgrabnymi nogami. Z kolei posiadaczki szerokich, męskich ramion muszą pożegnać się z asymetrią w okolicach góry kreacji - szczególnie jeżeli chodzi o ramiączka i rękawy.

Obejrzano 60 z 928 produktów