Produkty Timberland, wiosna 2024

3109 produktów

Timberland

Timberland jest amerykańską marką posiadającą w swojej ofercie szeroki zakres obuwia, a także odzieży oraz akcesoriów. Popularna marka swoje produkty kieruje do kobiet, mężczyzn i dzieci. W sklepach Timberland znajdziemy głównie buty na co dzień, takie jak klapki, sandały, espadryle, trampki, kozaki oraz buty sportowe lifestyle. Obuwie marki Timberland jest niezwykle wygodne, a ponadto wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu jest bardzo wytrzymałe i może nam posłużyć naprawdę przez długi czas. Timberland w swoim asortymencie posiada także komfortową odzież dla mężczyzn, m.in. eleganckie koszule, T-shirty, spodnie, swetry oraz kurtki. Popularna marka oferuje również różnego rodzaju akcesoria, takie jak torby, plecaki, portfele, czapki oraz szaliki.

Marka Timberland została założona w 1952 roku przez Nathana Swartza i początkowo funkcjonowała pod nazwą Abington Shoe Company. Założyciel już trzy lata później wraz ze swoimi synami zajmował się produkcją obuwia dla największych marek na rynku. W 1965 roku wprowadził innowacyjną technologię polegającą na wtapianiu cholewki w podeszwę, co zapewniało obuwiu ochronę przed przemakaniem. Dzięki temu już kilka lat później marka stworzyła pierwszego na rynku wodoodpornego buta pod nazwą Timberland, który jest nam znany do dziś! Marka Timberland produkowała coraz nowsze modele, które podbijały serca wielu klientów. Od 1980 roku obuwie Timberland można było nabyć również poza Stanami Zjednoczonymi. Pierwszy sklep za granicą powstał we Włoszech, a w następnych latach zaczęto tworzyć kolejne. W 1991 roku marka wprowadziła do swojej oferty kurtki oraz akcesoria, a po pewnym czasie również inne elementy odzieży.

Co wyróżnia markę Timberland? Przede wszystkim wysoka jakość użytych materiałów. Do produkcji obuwia Timberland wykorzystuje najlepsze skóry, które zapewniają trwałość oraz wygodę. Ponadto popularna marka już od 1989 roku angażuje się społecznie w pomoc potrzebującym. Timberland znany jest również ze swojej działalności na rzecz środowiska oraz z umieszczania na opakowaniach swoich produktów specjalnej etykiety zawierającej szczegółowe informacje na temat produkcji. Działalność Timberland doceniono wieloma prestiżowymi nagrodami, m.in. tytułem jednej z najbardziej pożądanych marek, przyznawanym przez magazyn Fortune.

Obejrzano 60 z 3109 produktów