Produkty Ralph Lauren, wiosna 2024

8817 produktów

Ralph Lauren

Ralph Lauren to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży modowej. Historia tego modowego imperium sięga roku 1939. Wtedy to, w nowojorskim Bronksie, w rodzinie żydowskich imigrantów, urodził się jej założyciel. Ralph Lauren od dziecka przejawiał zainteresowanie modą. Już w wieku 12 lat dorabiał po szkole, a za zaoszczędzone pieniądze kupował eleganckie marynarki. Legenda głosi, że był wówczas najlepiej ubranym dzieckiem w szkole. W latach 60- tych Lauren pracował jako sprzedawca odzieży męskiej. Wkrótce wpadł na pomysł zaprojektowania własnej linii krawatów. W 1967 roku Laurenowi udało się je wyprodukować – otworzył własną firmę Polo Fashions. Krawaty jego projektu były szersze od standardowych, wyróżniały się również oryginalnym wzornictwem. Szybko zyskały popularność, zwłaszcza wśród klientów z wyższych sfer.

Wkrótce asortyment marki został poszerzony m.in. o garnitury, koszule i odzież sportową. Ralph Lauren zaczął tworzyć pełne kolekcje męskie, które nie tylko świetnie się sprzedawały, ale również zbierały pochlebne recenzje od krytyków mody. Co ciekawe, Ralph Lauren nigdy nie zdobył żadnego wykształcenia związanego z projektowaniem. To jednak wcale mu nie przeszkodziło w osiągnięciu sukcesu – w 1970 roku zdobył pierwszą w swojej karierze prestiżową nagrodę Coty Award. Rok później wreszcie pojawiła się kolekcja damska. W 1972 roku Lauren stworzył kolekcję koszulek z kołnierzykiem i z logo przedstawiającym zawodnika polo jadącego na koniu. Koszulka „polo” do dzisiaj jest znakiem rozpoznawczym marki. W latach 80-tych firma rozpoczęła intensywną ekspansję zagraniczną.

Dzisiaj marka Ralph Lauren należy do największych gigantów w świecie mody. Produkuje nie tylko odzież, ale również akcesoria, perfumy oraz dodatki do domu. Cechą charakterystyczną marki pozostały wysoka jakość przejawiająca się w dbałości o każdy szczegół. Celem Laurena było stworzyć produkty dla klasy wyższej i udało mu się to- marka ma status luksusowej. Od początku kolekcje marki kojarzone były z tenisem - w związku z tym Ralph Lauren jest głównym sponsorem US Open. Ponadto w 1994 roku projektant założył fundację na rzecz walki z rakiem piersi.

Obejrzano 60 z 8817 produktów