Produkty Adidas, zima 2022/2023

Adidas

Adidas to niemiecka marka zajmująca się sprzedażą obuwia i odzieży sportowej. Początki przedsiębiorstwa sięgają roku 1920. Wtedy to w niewielkim bawarskim miasteczku Herzogenaurach, 20 letni Adolf Dassler zaczął własnoręcznie szyć buty w pralni swojej matki. Pierwszymi parami butów, jakie wyszły spod jego rąk były tenisówki – trafiły one do uczniów okolicznych szkół. Adolf wciąż udoskonalał swoje projekty. Jego pasją był również sport – uprawiał biegi, grał w piłkę nożną i hokeja. W związku z tym postawił sobie za cel, by dostarczać swoje obuwie lekkoatletom. W 1924 r w prowadzeniu interesu zaczął pomagać Adolfowi brat Rudolf. Po 3 latach nieustannej pracy, Dasslerowie wybudowali pierwszą fabrykę. Z każdym kolejnym rokiem przedsiębiorstwo osiągało coraz wyższe zyski.

Adolf nie musiał długo czekać aż spełni się jego marzenie – już w roku 1928 na igrzyskach olimpijskich w Amsterdamie, sportowcy wystąpili w wyprodukowanych przez niego butach. Jednak olimpiadą, która przyniosła przedsiębiorstwu najwięcej rozgłosu, była ta w Berlinie w roku 1936. Wówczas czarnoskóry biegacz Jessie Owens wystąpił w butach Dasslerów i zdobył w nich 4 złote medale. Wydarzenie to odbiło się ogromnym echem na całym świecie i stanowiło przy okazji świetną reklamę dla Dasslerów. Sukces zachęcił braci do rozszerzenia asortymentu m.in. o buty przeznaczone do tenisa. Po wybuchu drugiej wojny światowej przedsiębiorstwo zajęło się produkcją butów dla niemieckiej armii.

W 1948 roku bracia Dasslerowie poróżnili się. Rudolf założył własne przedsiębiorstwo w tej samej branży pod nazwą Puma. Adolf połączył zdrobnienie swojego imienia „Adi” z pierwsza sylabą nazwiska „Das” – stąd dzisiejsza nazwa Adidas. Obecnie Adidas jest największym producentem obuwia i odzieży sportowej w Europie i drugim na świecie. Markę tę pokochały miliony ludzi, cieszy się popularnością nie tylko wśród sportowców, ale wszystkich tych, którzy cenią wygodę i wysoką jakość wykonania. Adidas oferuje obuwie i odzież sportową dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Asortyment jest bardzo szeroki i wciąż aktualizowany o najnowsze trendy. Jednocześnie niesłabnącą popularnością cieszą się starsze modele butów adidasa, które można nazwać klasykami mody sportowej.
13562 produktów

Obejrzano 60 z 13562 produktów