Produkty Puma, zima 2023/2024

10216 produktów

Puma

Puma to niemiecka marka produkująca obuwie i odzież sportową. Jej początki sięgają roku 1924. Wtedy to dwaj bracia Rudolf i Adolf Dasslerowie założyli fabrykę butów. Przez 20 lat razem pracowali na sukces przedsiębiorstwa, udało im się uzyskać renomę. Produkowali buty dla niemieckiej i amerykańskiej reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Berlinie w 1936 roku. W 1948 roku między braćmi doszło do sporu, w wyniku którego podzielili firmę. Rudolf Dassler stworzył markę Ruda, przemianowaną kilka miesięcy później później na Puma, a jego brat założył konkurencyjne przedsiębiorstwo pod nazwą Adidas. Wkrótce Rudolf Dassler zaprojektował pierwszy charakterystyczny model butów piłkarskich, czyli Super Atom. Kultowe czarne korki z białymi przeszyciami szybko zdobyły popularność – nie tylko w Niemczech, ale również w Szwajcarii i USA.

Puma stopniowo zdobywała swoją pozycję na rynku. Rudolf Dassler nie oszczędzał jednak na reklamie, wyposażając w swoje buty najwybitniejszych piłkarzy. W butach Pumy grały takie legendy piłki nożnej jak Euzebio czy Maradona. Ważnym momentem w historii marki jest rok 1970. Wtedy to Pele w finałowym meczu Mistrzostw Świata w Meksyku poprosił arbitra o zgodę na zawiązanie sznurowadeł. Wówczas miliony ludzi śledzących piłkarskie zmagania przed telewizorami ujrzały buty Pumy. Ten pozornie nieważny gest, sprawił, że Puma zaczęła podbijać rynek zagraniczny. Jak głosi legenda Rudolf Dassler zapłacił piłkarzowi za tę reklamę 120 tysięcy dolarów.

Dzisiaj Puma jest jednym z największych gigantów marek sportowych obok Adidasa i Nike. Jej zyski sięgają 900 mln euro rocznie i zatrudnia ponad 3000 pracowników. Wiele modelów butów Pumy weszło na stałe do klasyki mody. Prócz obuwia Puma ma obecnie w swojej ofercie odzież i akcesoria sportowe. Cechy charakterystyczne marki to wysoka jakość materiałów oraz wykonania, funkcjonalność i oryginalny design. Sportowcy cenią Pumę za komfort, trwałość i zaawansowane rozwiązania technologiczne. Puma śledzi najnowsze trendy i wprowadza je do swoich kolekcji, stawiając jednak na pierwszym miejscu funkcjonalność. Wśród ambasadorek Pumy znalazły się już takie gwiazdy jak Rihanna, Cara Delevingne czy Selena Gomez.

Obejrzano 60 z 10216 produktów