Komplety biżuterii, zima 2022

1362produktów

Komplety biżuterii
damskiej

Komplety biżuterii to specjalnie dobrane zestawy ozdób, składające się przynajmniej z 2 części, w których poszczególne elementy idealnie do siebie pasują. Na komplet mogą składać się: naszyjnik, łańcuszek, kolia, kolczyki, bransoletka, pierścionek, a czasem również broszka, diadem, tiara oraz różnego rodzaju ozdoby do włosów. Biżuteria sprzedawana w kompletach zazwyczaj wykonana jest z metali i kamieni szlachetnych, jednak w ostatnim czasie, dzięki rosnącej popularności wyrobów typu hand-made, na rynku dostępnych jest coraz więcej sztucznych dodatków, wykonanych np. z plastiku lub szkła.

Komplety biżuterii mogą być ciekawym urozmaiceniem wielu zestawów, zarówno eleganckich, jak i codziennych. Są też idealnym pomysłem na prezent: ciężko znaleźć kobietę, która nie lubi dostawać błyszczących dodatków. Szczególnym plusem jest fakt, że możemy wybrać ulubione elementy osoby obdarowywanej i taki też zestaw zakupić. Niektóre z nas nie wyobrażają sobie kompletnego looku bez naszyjnika i kolczyków, inne natomiast chętniej sięgają wyłącznie po bransoletki i łańcuszki. Tego typu biżuterię można dodatkowo spersonalizować, dodając jej bardzo osobistego charakteru. Grawer z datą urodzenia czy ulubionym cytatem na pewno ucieszy każdego.

Naszyjniki i kolczyki, które łączy podobna stylistyka, często ozdobione są identycznymi kamieniami w tym samym kolorze. Warto więc zastanowić się, jaki jest typ urody osoby, która zamierza je nosić i jaka paleta barw do niej pasuje. Biżuteria srebrna lub wykonana z białego złota, ozdobiona dodatkami w chłodnych odcieniach, będzie idealna dla osób o ciemnej karnacji, czarnych lub brązowych włosach i piwnej tęczówce. Blondynce o jasnej cerze natomiast najlepiej pasować będą takie kamienie jak bursztyny i turkusy. Stare złoto najlepiej prezentuje się w towarzystwie rudych włosów i zielonych oczu. Możemy także przeanalizować kształt twarzy i ulubione elementy garderoby, dzięki czemu modny komplet biżuterii dodatkowo zatuszuje ewentualne mankamenty urody, podkreślając jednocześnie największe walory.

W ostatnim czasie niezwykle popularne są minimalistyczne komplety biżuterii w postaci delikatnych łańcuszków i bransoletek. Tzw. celebrytki, czyli bardzo drobne, geometryczne zawieszki, pasują do każdej bluzki i sukienki.