Zegarki, jesień 2022

Modne zegarki damskie

Zegarek to niewielki przyrząd, służący do mierzenia czasu. Model, który nosimy na nadgarstku, uzyskał miano biżuteryjnej ozdoby. Za sprawą pojawienia się telefonów komórkowych i tabletów, zegarki w dużej mierze utraciły swój praktyczny charakter, a zaczęły spełniać w pierwszej kolejności funkcję estetyczną. I choć przez wielki postęp i wspomniane powyżej nowoczesne gadżety na chwilę zapomnieliśmy o tym drobnym akcesorium, ostatnio znów osiąga szczyty popularności, a najwięksi fashioniści dumnie noszą złote i srebrne zegarki zaprojektowane przez topowe domy mody. Ciągle jednak znaleźć można zwolenników klasyki, którzy chętnie sięgają po solidne, szwajcarskie zegarki, które posłużyć mogą przez dziesiątki lat, nawet noszone każdego dnia.

Oprócz oczywistych, wspomnianych wcześniej funkcji, zegarki mogą dla niektórych być także symbolem prestiżu. Są to tzw. zegarki biznesowe, noszone głównie przez mężczyzn, w połączeniu z eleganckim garniturem. Dla wielu są typową oznaką statusu, świadczą o zajmowanym stanowisku czy po prostu wysokich zarobkach. Kobiety częściej jednak wybierają zegarki, kierując się gustem estetycznym i popularnym logo, zmieniając modele w zależności od stylizacji czy nastroju. Jeśli lubisz modne dodatki tego rodzaju, sprawdź też, jakie akcesoria są hitem w tym sezonie!

Stylowe zegarki damskie

Decydując się na zakup nowego zegarka, przede wszystkim powinnyśmy zdecydować, czy ma spełniać on funkcje praktyczne czy estetyczne. Ten gadżet, noszony na nadgarstku, może być po prostu ciekawym elementem biżuterii, jak i również przydatnym akcesorium. Oprócz godziny, zegarek może posiadać takie funkcje jak pulsometr, kompas czy kalkulator.
W ostatnim czasie niezwykle popularne są także smartwatche, czyli zaawansowane technologicznie gadżety, których funkcjonalność zbliżona jest do najnowszych telefonów komórkowych. Sięgają po nie sportowcy, biznesmeni i blogerzy, którzy muszą być zawsze online.

Niezwykle modne są ostatnio stylowe zegarki damskie, inspirowane modą męską, czyli te na klasycznej bransolecie lub skórzanym pasku, z dość dużą tarczą i masywnym wyglądem. Sprawdzają się zarówno w sportowych, jak i bardziej eleganckich zestawieniach, a jeśli marzy nam się jednak coś bardziej kobiecego, po prostu wybierzmy model ze zdobieniami. Błyszczące cyrkonie, kwieciste wzory czy złocone detale to jedne z najpopularniejszych motywów.
11910 produktów

Obejrzano 60 z 11910 produktów