Zawieszki, lato 2021

4986produktów

Modne zawieszki damskie

Zawieszka, zwana też wisiorkiem, to drobna część biżuterii, składająca się z ozdoby oraz oczka, za pomocą którego możemy nawlec ją na łańcuszek lub rzemyk. Może być wykonana z metali szlachetnych, takich jak złoto, srebro lub białe złoto, lub innego rodzaju tworzyw, np. plastiku, drewna czy miedzi. Wraz z łańcuszkiem stanowi naszyjnik. Bywa często też częścią całego kompletu, w połączeniu z kolczykami, pierścionkiem, bransoletką itp.

Zawieszki obecnie przymocowujemy także do bransoletek - w tym celu często zamiast małego oczka stosowane jest otwierane zapięcie. Bazą dla tego rodzaju charmsów są łańcuszki z dużym splotem lub sznurki i rzemyki. Za pomocą modnych zawieszek damskich możemy więc stworzyć oryginalną, niepowtarzalną biżuterię, której na pewno nie będzie posiadał nikt inny. Modułowe ozdoby są też bardzo praktyczne i ciekawe - łącząc różnego rodzaju zawieszki, łańcuszki czy bransoletki rzemykowe możemy stworzyć mnóstwo kombinacji, w zależności od nastroju czy okazji. Z tego względu jest to świetny pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby. Możemy mieć pewność, że w morzu identycznych, masowych produktów, nasz podarunek będzie czymś naprawdę wyjątkowym.

Najmodniejsze zawieszki to ostatnio te niewielkie i minimalistyczne, nazywane celebrytkami. Jest to delikatny wisiorek w formie małej blaszki, pozbawiony większych ozdób. Może być w kształcie elipsy, kwadratu lub serduszka, a nawet bardziej urozmaicony, taki jak kwiatek, koniczyna czy kluczyk. Najczęściej sięgamy po te wykonane ze srebra lub złota. Kobiety, które wolą jednak bardziej wyraźne ozdoby, chętnie noszą po 2 lub 3 przywieszki jednocześnie, na jednym lub osobnych łańcuszkach.

Bardzo ciekawe są zawieszki damskie z grawerami lub w postaci napisów. Pozwalają one na personalizację i wyrażenie własnych poglądów lub osobowości. Na łańcuszku możemy więc nosić imię ukochanej osoby, serduszko z datą ślubu czy medalik z grupą krwi. Naszyjnik przyjaźni składa się natomiast z 2 przywieszek, które tworzą razem 1 element - są to np. pasujące puzzle lub 2 połówki serca.

Jednym z najpopularniejszych wisiorków wszech czasów jest kamea, czyli ozdobny lub szlachetny kamień z płaskorzeźbą w formie portretu. Jest to biżuteria niezwykle klasyczna i elegancka, której historia sięga kilku wieków wstecz, a jednak bardzo chętnie noszona także dziś.