Produkty Mango, wiosna 2024

1410 produktów

Mango

Mango to hiszpańska sieć sklepów odzieżowych. Została założona w 1984 roku przez dwóch braci, których celem było stworzenie oryginalnych i niedrogich ubrań dla klasy średniej. Przedsiębiorstwo z sukcesem kontynuuje tę strategię od ponad 30 lat. Momentem przełomowym dla marki był rok 1992 – otworzono wtedy 2 sklepy w Portugalii. Był to początek internacjonalizacji przedsiębiorstwa. Obecnie Mango posiada ponad 2300 sklepów w 105 krajach. Ten dynamiczny rozwój skutkuje ogromną popularnością marki – jest ona rozpoznawalna na całym świecie. Sukces marki jest podyktowany przede wszystkim jej charakterystycznym stylem – projektanci bazują na klasycznych fasonach, ale jednocześnie inspirują się najnowszymi trendami przedstawiając ich własną interpretację. Mango jest więc odbiciem trendów z najbardziej ekskluzywnych pokazów mody przerobionych na charakter bardziej użytkowy.

Mango oferuje bardzo szeroki asortyment – odzież na każdą okazję dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Prócz pełnej gamy ubrań, jest ogromny wybór butów, torebek, biżuterii i innych dodatków. To marka stworzona dla wielbicielek minimalistycznej klasyki jak również dla kobiet lubiących eksperymentować. Każdego roku w sezonie jesienno –zimowym Mango ma w swojej ofercie klasyczne płaszcze. Jednocześnie jednak wychodzi naprzeciw klientom, którzy uwielbiają misterne projekty i nietypowy design. Trzeba przyznać ,że marka jest w tym wszystkim bardzo spójna i mimo chęci dotarcia do jak największej liczby odbiorców o różnych gustach, nie zatraca swojego charakterystycznego stylu.

Mango jest jedną z nielicznych flagowych marek odzieżowych, która stworzyła pełny dział plus size. To ważny krok w stronę zakończenia dyskryminacji kobiet o pełniejszych kształtach, które z uwagi na większe wymiary często są pomijane przez sieciówki. Mango często zaprasza do kampanii reklamowych znane gwiazdy. Swojego wizerunku użyczyły marce takie gwiazdy jak Scarlett Johansson, Elizabeth Hurley, czy Penelope Cruz. W Polsce Mango działa już od kilkunastu lat. Dochód z pierwszego pokazu mody Mango w 2009 roku w Łodzi przeznaczono na pomoc Fundacji Niezapominajka. Marka w 2009 roku zdobyła główną nagrodę El Boton – Mango Fashion Award.

Obejrzano 60 z 1410 produktów