Produkty Wittchen, wiosna 2024

4745 produktów

Wittchen

Wittchen to polska marka produkująca galanterię skórzaną, odzież, obuwie oraz dodatki dla kobiet i mężczyzn. To rodzinne przedsiębiorstwo - zostało założone w 1990 przez Jędrzeja Wittchena, który prowadzi je razem z żoną Moniką. Pomysł na przedsiębiorstwo był właściwie skutkiem przypadku. Jędrzej Wittchen studiował geografię i dużo podróżował. W 1990 roku przyjechał z Malezji z kilkoma torebkami i portfelami kupionymi na tamtejszym targu. Udało mu się je sprzedać z dość dużym zyskiem w Polsce. Ta sytuacja sprawiła, że postanowił zaryzykować – zamówił większą partię skórzanych gadżetów z malezyjskiej fabryki i założył własną firmę. W latach 90- tych wszystko co zagraniczne, wydawało się Polakom luksusowe, toteż przedsiębiorstwo o niemiecko brzmiącej nazwie szybko odniosło sukces.

Firma Wittchen w ciągu kilku lat z niewielkiego przedsiębiorstwa przeistoczyła się w prestiżową firmę. Ważnym momentem dla marki był rok 1998 – wtedy to wypuściła ona ekskluzywną linię galanterii skórzanej Da Vinci. Klasyczny design sprawia, że linia ta nieprzerwanie cieszy się dużą popularnością. Obecnie Wittchen posiada ponad 100 sklepów w Polsce, Rosji ,na Ukrainie i Białorusi. Działa również sklep internetowy. Produkty sprowadzane są z włoskich, chińskich i polskich fabryk – firma jednak uczestniczy w selekcji surowców i materiałów wykorzystywanych w procesie produkcji. Określa również sama fasony wyrobów zamawianych w fabrykach. Produkty są projektowane przez rzemieślników i projektantów, wykonywane ręcznie – charakteryzuje je więc bardzo wysoka jakość.

Marka Wittchen bardzo dba o swój prestiż – do każdego produktu dołącza indywidualny Certyfikat Autentyczności. Ponadto jest to gwarancja oryginalności dla klientów. Wittchen zaczynał od sprzedaży wyłącznie galanterii skórzanej. Obecnie oferta jest bardzo szeroka i można w niej znaleźć: torebki, rękawiczki, obuwie, paski, szale i apaszki, czapki oraz parasole. Wittchen ma swoją stałą kolekcję, która dostępna jest przez cały rok, ale wiosną i jesienią wypuszcza również kolekcje sezonowe. W 2016 roku otwarto pierwszy salon Wittchen Travel, oferujący m.in. walizki i torby podróżne. Wittchen to jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce marek luksusowych.

Obejrzano 60 z 4745 produktów