Buty w stylu militarnym, kolekcja wiosna 2024

9387 produktów

Buty w stylu militarnym

Buty w stylu militarnym charakteryzują się wygodą, prostotą i elegancją. Żołnierze, którzy pierwotnie byli ich użytkownikami, musieli mieć obuwie praktyczne i sprawdzające się na każdy rodzaj warunków. Potrzebowali butów, które będą dostosowane do pola walki, ale także takich, które będą dobrze prezentowały się w salonach. Tak powstał styl militarny. Już po I Wojnie Światowej uwidaczniał się nowy trend. Mundury i obuwie przeznaczone na front znacznie ulepszono, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Kolejne zapożyczenia odzieży militarnej można było zauważyć po II Wojnie Światowej, kiedy żołnierze nie mogli rozstać się ze swoimi mundurami i niezwykle wygodnymi traperami. Kolory stylu militarnego zostały zapożyczone z działań wojennych na Bilskim Wchodzie. Wtedy wówczas często stosowano odcień beżowy, zielony, khaki oraz dodatki moro, które pełniły rolę pustynnego kamuflażu. Stały się popularne od lat 90. i utrzymały swoją pozycję aż do dziś.

Buty militarne są trwałe, wytrzymałe i komfortowe, z twardą, grubą podeszwą. Podczas wojny sprawdzały się na trudnych terenach, obecnie – potrafią sprostać różnym, niedogodnym warunkom atmosferycznym, zwłaszcza w zimie. Jednym z klasycznych modeli butów stylem zaczerpniętych od żołnierzy są oficerki – skórzane kozaki posiadające sztywną cholewkę i grubą podeszwę. Dziś idealnie komponują się z płaszczem i rurkami. Modne buty wzorowane na wojskowych to sznurowane, wysokie obuwie, sięgające do połowy łydki – tzw. workery. Są wytrzymałe, wykonane z miękkiej skóry, posiadają twardą podeszwę. Jedną z ich odmian są – powszechnie dziś rozpoznawane – glany, które zostały przejęte przez rozmaite subkultury.

Obuwie w stylu militarnym kojarzy się w świadomości ludzi z eksponowaniem własnego ja. Są to buty zarówno dla indywidualistów, jak i dla tych, którzy potrzebują wytrzymałego i wygodnego obuwia na każdą porę roku. W cieplejszej porze najlepsze będą trampki imitowane na styl militarny, natomiast zimą doskonale sprawdzą się klasyczne trapery. W dobie stylu XXI wieku projektanci proponują wiele wariacji związanych z łączeniem elegancji i szyku ze stylem militarnym. Jeśli chcesz czuć się kobieco i jednocześnie podążać za trendem, proponujemy Ci botki moro na obcasie, szpilki z dodatkami stylu wojennego. Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem stylu militarnego możesz zdecydować się na ciężkie, masywne trapery lub workery – te również zawierają wiele dodatków w dzisiejszych kolekcjach. Kolorystyka, motyw moro oraz mocne wykończenia, klamry są ściśle związane ze stylem wojennym.

Obejrzano 60 z 9387 produktów