Buty wieczorowe, kolekcja wiosna 2024

12 produktów

Buty wieczorowe

Buty wieczorowe to rodzaj eleganckiego obuwia przeznaczonego na ważne, wytworne wyjścia. Słowo "wieczorowe" nie odnosi się konkretnie do pory dnia, w której je nosimy, lecz charakteru okazji, gdyż wszelkie poważniejsze okoliczności (w większości przypadków) odbywają się w godzinach wieczornych, np. studniówki, bankiety, bale, kolacje, Sylwester. Oczywiście większość nie oznacza wszystkiego, gdyż przykładowo śluby i wesela też są okazjami do ubioru szykownych butów, a te uroczystości zaczynają się w godzinach popołudniowych. Obuwie wyjściowe nie obejmuje jednego, konkretnego typu butów, lecz różnorakie eleganckie fasony, jak wszelkiego rodzaju czółenka, baleriny, botki czy mokasyny - w zależności od pory roku, okazji i preferencji osoby noszącej. Muszą się one cechować szykownym wyglądem, odpowiednim kolorem oraz tworzywem, z którego zostały wykonane. Zdecydowanie nie może być to obuwie codzienne, sportowe typu trampki, sneakersy, japonki, sandały, gdyż nie wpisuje się to w obyczaje i zasady nakazane przez sovoir-vivre.

Istnieje pewne powiedzenie, mówiące "pokaż mi swe buty, a powiem Ci kim jesteś". Jest to zdecydowanie prawdziwe, gdyż dobór obuwia do naszego stroju i okazji spotkania, nasz gust a także ich sam stan wiele o nas mówią. Warto zwracać więc na to uwagę, gdyż nawet najpiękniejsza wieczorowa kreacja z niepasującymi lub brudnymi butami, będzie po prostu sporą wpadką. Najczęstszym wyborem Pań podczas zobowiązujących wyjść są oczywiście szpilki - i nie bez powodu. Obcasy pozwalają się czuć niezwykle kobieco i seksownie, a w dodatku w znacznym stopniu poprawiają naszą sylwetkę, między innymi poprzez wydłużenie nóg, jak i całego ciała, przez co wydajemy się wyższe oraz szczuplejsze.

Jednak decydując się na buty na szpilce, niestety musimy się liczyć z pozbawieniem komfortu. Z tego powodu dla kobiet, przed którymi widnieje ważna okoliczność, istnieją eleganckie zamienniki w postaci czółenek na koturnie, które są o wiele stabilniejsze i wygodniejsze, plus dodają magicznych centymetrów, oraz obuwie typu baleriny i mokasyny - w tym wypadku całkowicie płaskie. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Najważniejszym jest, by cały look dobrze się komponował, i żebyśmy się świetnie czuły!

Obejrzano 12 z 12 produktów