Szlafroki damskie, lato 2021

1805produktów

Modne szlafroki

Szlafrok to rodzaj luźnego płaszcza, noszonego w domu, zakładanego zazwyczaj wieczorem i rano na piżamę, lub zaraz po kąpieli, na nagie ciało (szlafrok kąpielowy). Szlafroki, w zależności od swojego przeznaczenia, mogą być wykonane z bawełny, jedwabiu, mikrofibry lub poliestru. Często nie posiadają zapięcia, lecz jedynie wiązane są szerokim paskiem. Duże kieszenie, szeroki kołnierz i luźny kaptur mogą stanowić praktyczne urozmaicenia klasycznego szlafroka. Szlafroki coraz częściej nosimy także w ciągu dnia, kiedy nie mamy potrzeby wychodzić z domu. Jest to odzież niezwykle wygodna i komfortowa. Doceniamy ją zwłaszcza w jesienne i zimowe dni – miękki i puszysty płaszcz chętnie zakładamy na długie wieczory na kanapie, z kubkiem gorącej herbaty i ulubioną lekturą.

Wiele sieciowych sklepów ma obecnie w swojej ofercie liczne modele tego praktycznego, domowego stroju: od zmysłowych, cienkich i atłasowych, krótkich szlafroków, po długie do ziemi, puszyste, które często ozdobione są zwierzęcymi, zabawnymi motywami, takimi jak królicze uszy czy tygrysie desenie. Taki szlafrok może być idealnym prezentem dla przyjaciółki lub żony. Choć pozornie wydaje się dodatkiem niestosownym dla dorosłej kobiety, obecnie wszelkie przełamywanie modowych schematów jest czymś zupełnie naturalnym, a już na pewno nikogo nie zdziwi nasz strój, który nosimy w domowym zaciszu.

Bawełniane szlafroki

Aby czuć się ze sobą dobrze przez cały czas i wyglądać pięknie nawet w domowym zaciszu, warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego, modnego szlafroka. Dzięki temu, nawet jeśli zdecydujemy się pozostać w domu przez cały dzień, będziemy mogły bez wyrzutów sumienia i kiepskiego samopoczucia przyjąć niespodziewanych gości. Dodatkowo, ciepły, bawełniany szlafrok może nas ochronić przed nieprzyjemnymi przeziębieniami i przemarznięciem.

Dobrym wyborem, zwłaszcza na te najzimniejsze okresy w roku, będzie też taki materiał jak welur, plusz lub mikrofibra. Oprócz oczywistych właściwości ogrzewających, szlafroki tego typu są bardzo przyjemne i miękkie w dotyku. Po wyjściu z prysznica i umyciu włosów nieoceniony może okazać się też kaptur lub chociaż wysoki kołnierz. Wiosną i latem możemy postawić na modele krótsze i cieńsze, wykonane z satyny lub szlachetnego jedwabiu. Mogą być one częścią naszej zmysłowej bielizny, nawet pasować detalami do stanika czy majtek. Bardzo modne są zdobienia typu koronki, cyrkonie czy hafty.