Spinki do mankietów, zima 2022/2023

Srebrne spinki do mankietów

Spinki do mankietów to dodatek męski, element biżuterii, pełniący funkcję praktyczną, jaką jest łączenie mankietów, oraz estetyczną. Umieszcza się je w dziurkach na guziki. Często, oprócz zegarka, są jedyną biżuterią noszoną przez mężczyzn. Po ozdobne spinki coraz częściej sięgają także kobiety. Ozdoby te pojawiły się na początku XIX wieku i miały bardzo bogatą formę - wykonywane były głównie ze złota, zdobione kamieniami i masą perłową. Pozwolić sobie na nie mogli jedynie najbogatsi. Obecna forma małego dysku zaczęła się wykształcać wraz z początkiem XX stulecia.

Spinki nosimy wyłącznie przy rękawach wykończonych podwójnym mankietem. W Polsce utarło się, że zakładamy je przede wszystkim na uroczyste okazje, takie jak ślub czy wystawny bankiet i dlatego zwłaszcza wśród wizytowych koszul możemy trafić na modele dostosowane do noszenia ze spinkami. Na rynku dostępne są jednak spinki o bardzo nieformalnym charakterze, czasem zaprojektowane wręcz z przymrużeniem oka, dlatego też warto rozglądnąć się za smart casualową koszulą, do której dopasujemy ciekawe i oryginalne ozdoby.

Dobór spinki nie jest wcale taki prosty: trzeba odróżnić te eleganckie od casualowych, dobrać konkretny kolor i wzór do naszej koszuli oraz oczywiście odpowiednio je zapiąć. Kolejna utarta zasada, której wcale nie musimy przestrzegać, głosi, że przy podwójnym mankiecie niezbędny jest krawat. Jeśli wybierzemy nieformalną koszulę i marynarkę, możemy postawić na skromne lub zabawne spinki, które dodadzą szczyptę elegancji i zrównoważą brak krawata. Choć wydaje się, że to drobny i niewidoczny element, błyszczące złoto czy platyna nie będzie dobrze komponować się z casualową odzieżą. W takim wypadku najlepiej postawić na spinki supełkowe, zwane też węzełkowymi. Są one wykonane ze sznurka, często o lekko połyskującym wykończeniu i dostępne są we wszystkich kolorach tęczy. Ich sporą zaletą jest także niska cena. W przypadku półformalnych zestawów nie musimy zwracać szczególnej uwagi na perfekcyjne dopasowanie kolorystyczne. Do codziennych zestawów sprawdzą się także modele emaliowane o ciekawych kształtach i kolorach, z rysunkiem lub wzorem. Ich korpus zazwyczaj wykonany jest ze srebra lub stali. Na rynku dostępne są także unikatowe modele, np. z drewna lub ceramiki. Do zestawów eleganckich najlepsze będą złote, srebrne lub platynowe o minimalistycznym kształcie.

Spinkę dopasować można do charakteru lub zainteresowań, dlatego też jest to świetna opcja na personalizowany prezent - możesz wybrać spinkę do mankietów z logiem ulubionego klubu sportowego, marki samochodu, a nawet w kształcie śrubki, telefonu lub rakiety tenisowej.
357 produktów

Obejrzano 60 z 357 produktów