Rękawiczki męskie, lato 2021

1927produktów

Męskie rękawiczki skórzane

Rękawiczki są niezwykle przydatnym dodatkiem w trakcie jesiennych i zimowych miesięcy. Choć mężczyźni często stronią od modnych teczek, szali czy biżuterii, eleganckie skórzane rękawiczki często są niezastąpione. Skóra na dłoniach (nie tylko u kobiet!) bywa naprawdę delikatna. Wystawianie ich na niekorzystne działanie mrozu i wiatru może doprowadzić nie tylko do przeziębienia, ale też przesuszenia skóry i nieprzyjemnych podrażnień. Oczywiście, z szorstką i popękaną skórą dłoni świetnie radzą sobie kremy nawilżające, jednak zimą niestety to nie wystarczy.

Do wyboru mamy kilka różnych modeli rękawiczek. Najpopularniejsze są oczywiście te 5-cio palczaste, a to zapewne za sprawą wygody: gwarantują największą swobodę ruchów, a niektóre pozwalają nawet na korzystanie z dotykowego ekranu telefonu i tabletu. Ciekawą opcją mogą być również dwupalczaste oraz mitenki, czyli z całkowicie odsłoniętymi palcami. Te ostatnie nie sprawdzą się jednak przy dużym mrozie. Na jaki materiał najlepiej postawić? Najlepsza będzie oczywiście wełna, koniecznie naturalna. Najmilsza w dotyku i jednocześnie najcieplejsza jest ta z rodzaju merino. Wełniane rękawiczki pasują idealnie do casualowych strojów, jeśli jednak na co dzień ubieramy się bardziej elegancko, wybierzmy skórę. Czarne lub brązowe modele ze skóry lakierowanej, matowej lub zamszowej mogą również posiadać wełniane ocieplenie od wewnątrz, dzięki czemu połączymy praktyczność z estetyką. Skórzane rękawiczki męskie mogą okazać się świetnym prezentem dla męża, chłopaka, taty lub brata.

Męskie rękawiczki narciarskie

Ciężko sobie wyobrazić kompletny strój narciarski bez ciepłych i wygodnych rękawiczek. Modele dostępne obecnie na rynku posiadają różnego rodzaju zaawansowane technologie, z którymi powinniśmy się zaznajomić, jeśli chcemy wybrać artykuł najlepszy dla siebie. Pamiętajmy również, że oprócz zapewnienia ciepła, rękawice małą ochronić nasze nadgarstki przed urazami mechanicznymi.

Męskie rękawiczki narciarskie wyposażone są przede wszystkim w membranę, która gwarantuje wodoszczelność i ochronę przed wiatrem, a także odprowadza ciepło na zewnątrz. Są to np. Gore-tex i prevent. Niektóre rękawice sprawdzą się dzięki temu nawet przy 25-cio stopniowym mrozie! Dobre utrzymanie kija w dłoni zapewni nam antypoślizgowa powłoka, a długi ściągacz ochroni przed dostawaniem się śniegu do wewnątrz. Mogą przydać się także dodatkowe zapięcia utrzymujące rękawicę w odpowiednim miejscu. Nie zapomnijmy także o odblaskowych paskach, dzięki którym będziemy widoczni także po zmroku. Dla najbardziej wymagających zaprojektowano nawet specjalne kieszonki na karnet oraz sznurek chroniący przed zgubieniem rękawic.