Okulary męskie, zima 2023/2024

992 produktów

Okulary męskie – znajdź idealne na Allani.pl

Okulary to jedne z najpopularniejszych męskich akcesoriów, które służą do ochrony naszych oczu, ale mają też spełniać funkcje estetyczne. Oprócz okularów korekcyjnych, które stosujemy przy wadach wzroku, dostępne są także męskie okulary przeciwsłoneczne.

Mają one za zadanie chronić nasz wzrok przed silnym i niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Najczęściej sięgamy po nie w trakcie letnich miesięcy, zarówno w mieście, jak i na urlopie w ciepłych zakątkach. Nie zapominajmy jednak, że okulary przeciwsłoneczne to także bardzo ważne akcesorium dla kierowców czy narciarzy – promienie słoneczne silnie odbijające się od tafli śniegu, ulicy czy wody to rozpraszający i niebezpieczny czynnik.

Jeśli szukasz modnych okularów męskich, Allani.pl to idealne miejsce na zakupy online. Znajdziesz tu propozycje wszystkich topowych marek na każdą kieszeń i w każdym stylu. U nas wygodnie i bez wizyty w sklepie czy galerii przejrzysz okulary męskie Ray-ban, Hugo Boss, Polo Ralph Lauren czy Tommy Hilfiger, ale też upolujesz niedrogie modele z Reserved czy Cropp.

Do dyspozycji masz specjalne zniżki, które obniżają ceny nawet o 70 proc. Sprawdź też modne okulary męskie z wyprzedaży. A jeśli szukasz konkretnego kształtu, koloru czy modelu, wykorzystaj filtry wyszukiwania, które pozwolą ci oszczędzić czas i uczynią zakupy w sieci jeszcze łatwiejszymi. Pytanie tylko: jakie okulary męskie wybrać?

Stylowe i funkcjonalne okulary przeciwsłoneczne męskie – jakie wybrać?

Pierwowzór dzisiejszych okularów przeciwsłonecznych pojawił się ok. XII w. w Chinach, gdzie sędziowie używali przydymionych płytek kwarcowych. Początkowo okulary męskie nie miały żadnego znaczenia korekcyjnego czy ochronnego. Pierwsze oprawki z przyciemnionymi szkłami pojawiły się w 1752 roku, a opatentował je James Ayscough.

W dzisiejszych czasach, zamiast tradycyjnego szkła, stosuje się głównie tworzywa sztuczne, barwione na czarno, brązowo, ale też szaro, niebiesko czy zielono. Modele te często posiadają dodatkowe zabezpieczenie przed promieniami ultrafioletowymi. Dobrym wyborem są też okulary przeciwsłoneczne męskie z polaryzacją, które chronią oczy przed światłem słonecznym, a jednocześnie zapewniają dobrą ostrość widzenia. Kształt oprawek, szkieł, ich kolor i grubość ziemia się w zależności od panującej mody. Często np. stosuje się zewnętrzny efekt lustrzany czy bogato zdobione oprawy.

Czym kierować się podczas zakupu nowych okularów przeciwsłonecznych? Dwa główne czynniki, na które powinniśmy zwrócić uwagę to oczywiście walory ochronno-techniczne i estetyczne. Po pierwsze zwróćmy uwagę, czy wybrany przez nas model posiada filtr UV – tylko dzięki niemu zabezpieczymy nasze oczy. Druga kwestia to polaryzacja – jeśli często podróżujemy samochodem, uprawiamy sporty zimowe czy wodne – z pewnością się nam przyda, ponieważ złagodzi skutki silnych odblasków.

Na okularach często możemy także znaleźć informację o stopniu zaciemnienia soczewek. Dla naszego klimatu, czyli głównie średniego nasłonecznienia, najlepiej sprawdzą się te z 2. kategorii. Bardzo ważna jest również jakość wykonania i zastosowane materiały.

Modne okulary męskie przeciwsłoneczne: pilotki, okrągłe, a może prostokątne?

Oprócz kwestii technicznych zawsze zwracamy uwagę również na estetykę wykonania, czyli kształt, grubość i kolor oprawek i szkieł. Powinniśmy dobrać go do kształtu naszej twarzy i oczywiście własnego gustu. Z mody nie wychodzą okulary męskie pilotki. Ray-ban to marka, która wylansowała je lata temu. Dziś znajdziemy je w kolekcjach niemal każdego brandu. Ciekawą propozycją będą też inspirowane stylem retro okrągłe okulary męskie. Z kolei minimalistom do gustu przypadną te proste, o wyrazistej formie.

Obejrzano 60 z 992 produktów