Szale męskie, jesień 2022

Szale męskie eleganckie

Szal to podłużny kawałek materiału, który nosimy wokół szyi w celach ochronnych lub estetycznych. Męski szal może być wykonany z różnego rodzaju materiału: od cienkiego i delikatnego jedwabiu, przez miękką bawełnę i grubą oraz puszystą wełnę. Różna też może być jego długość i szerokość. Najkrótsze szale mają około. 1m, najdłuższe - ponad 2. Ich szerokość może być zbliżona do krawata lub tak duża, że ozdoba ta będzie od nas wymagała podwójnego złożenia.

Szale nosimy zwłaszcza jesienią i zimą, w celu zapewnienia sobie ciepła i ochrony przed wiatrem. Szaliki stanowią jednak także estetyczny element naszej garderoby - urozmaicają cały zestaw sprawiając, że nawet najprostsza stylizacja wygląda ciekawiej. Taką rolę pełnią przede wszystkim wzorzyste, lekkie i zwiewne modele noszone w cieplejszych miesiącach roku. Choć niektórzy mężczyźni niekoniecznie przekonani są do tej ozdoby, często nazywając ją niemęską i niewygodną, w trakcie największych mrozów zalety puszystego szala docenia każdy - żaden golf ani kołnierz nie zapewni nam tak skutecznej ochrony przed wiatrem i zimnem. Decydując się na zakup nowego szala męskiego powinniśmy skupić się przede wszystkim na 2 kwestiach: do czego zamierzamy nosić tę ozdobę oraz jak chcielibyśmy ją zawiązać. Nie wszystkie modele pasują np. do eleganckich garniturów czy sportowych bluz. Eleganckie szale męskie to stylowy dodatek na wiele okazji.

Modne szale męskie

Szal to dzianinowy lub tkaninowy dodatek w formie szerokiego i długiego paska, wiązany wokół szyi i ramion w celu zapewnienia ciepła, ochrony przed wiatrem a także urozmaicenia naszej stylizacji. Choć najchętniej noszony jest przez kobiety, mężczyźni także zwracają uwagę na jego walory praktyczne i estetyczne. Dobór odpowiedniego modelu szalika nie jest wcale tak prostą sprawą - w zależności od tego, co mamy na sobie oraz jaka jest pogoda za oknem, musimy zwrócić uwagę na kolor, rodzaj i fakturę materiału.

Do stylizacji casualowych i sportowych, czyli np. puchowej kurtki, skórzanej ramoneski lub sztruksowej marynarki idealne będę modele nieformalne, np. wełniane lub bawełniane. Podstawową zasadą przy doborze kolorystyki jest zestawienie kontrastujące, czyli wzorzysty szal do gładkiego okrycia wierzchniego i odwrotnie. Kolorystycznie wcale nie muszą być zgrane, jednak jeśli nie jesteśmy obdarzeni zmysłem estetycznym, postawmy na bezpieczne połączenia podobnych odcieni np. szarości, brązu czy granatu. Do zestawów o charakterze eleganckim i smart casualowym wybierzmy modele cienkie, atłasowe lub jedwabne. Dodadzą one uroku każdej marynarce. Modne szale męskie możemy więc nosić nie tylko zimą.
1548 produktów

Obejrzano 60 z 1548 produktów